Uudised

« Tagasi

Harjumaa avalike bussiliinide hinnamuutus alates 1.07.2022

Alates 1. juulist 2022 tõstetakse Harjumaa avalike bussiliinide piletihindu 20%, hinnatõusu eesmärk on säilitada liinivõrgu senist mahtu ning arendada teenuse kvaliteeti. Piletihindade tõus puudutab hetkel ainult Harjumaa avalikke bussiliinide hinnakujundust, muudatus toimub ka Tallinna ja Harjumaa ühiste 30-päeva piletite hindades.

Piletite hinnatõusu peamine põhjus on üleüldine hindade tõus Eesti Vabariigis, sealhulgas ka trastiline kütuse hinna tõus. Senised piletihinnad on kehtinud alates 1.07.2018 ning möödunud nelja aastaga on kulutused teenuse osutamisele oluliselt suurenenud.

Seejuures on Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus seadnud eesmärgiks luua inimestele võimalikult head tingimused ühistranspordi kasutamiseks oma isikliku sõiduvahendi asemel ehk pakkuda reisijatele veel kiiremat, mugavamat, paindlikumat ja ka ühtsete piletitoodetega ühistranspordi teenust. 

Transpordiameti 21.06.2022 käskkirjaga nr 1.1-1/22/84 kinnitati uued piletite hinnad mittetulundusühingu Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus poolt avaliku teenindamise lepingute alusel korraldatavatel Harju maakonna bussiliinidel.

Uute piletihindadega saab tutvuda aadressil https://www.ytkpohja.ee/piletite-hinnad

 
 
 
MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus
Roosikrantsi 12/1, Tallinn
MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus